top of page

Stonoha

slovenský dizajnový nábytok a doplnky

unique furniture and home accessories-stonoha-logo.jpg
Chceš si zútulniť alebo rozveseliť byt? Či vyčariť svojim deťom úsmev na tvári? Si tu správne.
Je to poslaním Stonohy. Nezabúda ani na štvornohých miláčikov a ich život v domácnosti.

To všetko robí prostredníctvom tvorby a predaja nábytku a rôznych doplnkov, ktoré obmäkčia aj ten najchladnejší moderný interiér. Pretože domov by mal byť v prvom rade o šťastí, láske a pohode. 

Jej ďalšími a nemenej dôležitými prioritami sú kvalita, krása a detail.

My sme Stonoha:

unique furniture and home accessories-stonoha-marcel-meszaros.jpg
Marcel
Vymýšľanie nábytku a prvkov do interiéru je po architektúre, v ktorej mám z hľadiska tvorivosti trochu zviazanejšie ruky, moja druhá najväčšia vášeň. Tu môžem prejaviť všetku moju potláčanú kreativitu. 
Do značnej miery mi v  tom pomáhajú vedomosti získané na strednej odbornej škole, kde som študoval odbor umelecko-remeselné spracovanie dreva. Následne som niekoľko rokov pracoval v stolárskej dielni, čo ma obohatilo o mnohé skúsenosti, ktoré v súčasnosti využívam pri navrhovaní našich výrobkov. 
Do vašich interiérov sa snažím vniesť trochu útulnosti, originálnosti i vtipu. Pri tvorbe vychádzam z myšlienky – „moderný, ale útulný“. Okrem toho rád rozsievam dobrú náladu. Napokon domov má byť hlavne oázou pokoja, šťastia a dobrej nálady, čo je najmä v dnešných časoch vítané.
V spolupráci s precíznou prácou remeselníkov, ktorí naše myšlienky zhmotňujú, tak vznikajú tieto jedinečné výrobky.
  
   Veľmi nerada
   sa fotím
Ivana
Na veciach okolo seba mám rada predovšetkým účelnosť a  dômyselnosť, ktorá rieši problémy. V nábytku je to práve, keď dokážeme vyťažiť z  jedného kúsku viac, ako by sa pri prvom zamyslení zdalo.
Keď vynaložíme kreatívnu energiu, doprajeme si čas a výsledok je nielen krása, ale aj účel ... nápad, ako splniť na jednom mieste viac očakávaní naraz. To v nábytku hľadám.
Je mi vlastné šetrenie priestorom a zdrojmi.
bottom of page