top of page

Stonoha

slovenský dizajnový nábytok a doplnky

unique furniture and home accessories-stonoha-logo.jpg
Chceš zútulniť svoj byt zaujímavým nábytkom alebo doplnkom do interiéru? Či vyčariť svojim deťom úsmev na tvári? Si tu správne. Práve to je poslaním Stonohy. Pritom nezabúda ani na štvornohých miláčikov a ich život v domácnosti.

Robí to prostredníctvom tvorby a predaja nábytku, či rôznych doplnkov, ktoré obmäkčia aj ten najchladnejší moderný interiér. Pretože domov by mal byť v prvom rade o šťastí, láske a pohode. 

Jej ďalšími a nemenej dôležitými prioritami sú kvalita, krása a detail.

My sme Stonoha:

unique furniture and home accessories-stonoha-marcel-meszaros.jpg
Marcel
Vymýšľanie nábytku a prvkov do interiéru je po architektúre, v ktorej mám z hľadiska tvorivosti trochu zviazanejšie ruky, moja druhá najväčšia vášeň. Tu môžem prejaviť všetku moju potláčanú kreativitu. 
Do značnej miery mi v  tom pomáhajú vedomosti získané na strednej odbornej škole, kde som študoval odbor umelecko-remeselné spracovanie dreva. Následne som niekoľko rokov pracoval v stolárskej dielni, čo ma obohatilo o mnohé skúsenosti, ktoré v súčasnosti využívam pri navrhovaní našich výrobkov. 
Do vašich interiérov sa snažím vniesť trochu útulnosti, originálnosti i vtipu. Pri tvorbe vychádzam z myšlienky – „moderný, ale útulný“. Okrem toho rád rozsievam dobrú náladu. Napokon domov má byť hlavne oázou pokoja, šťastia a dobrej nálady, čo je najmä v dnešných časoch vítané.
V spolupráci s precíznou prácou remeselníkov, ktorí naše myšlienky zhmotňujú, tak vznikajú tieto jedinečné výrobky.
  
   Veľmi nerada
   sa fotím
Ivana
Na veciach okolo seba mám rada predovšetkým účelnosť a  dômyselnosť, ktorá rieši problémy. V nábytku je to práve, keď dokážeme vyťažiť z  jedného kúsku viac, ako by sa pri prvom zamyslení zdalo.
Keď vynaložíme kreatívnu energiu, doprajeme si čas a výsledok je nielen krása, ale aj účel ... nápad, ako splniť na jednom mieste viac očakávaní naraz. To v nábytku hľadám.
Je mi vlastné šetrenie priestorom a zdrojmi.
bottom of page